Gaziantep Göznuru Göz Hastanesi

GÖZLÜK DERDİNE SON

GÖZLÜK DERDİNE SON

27.04.2017

GÖZLÜK DERDİNE SON

Gaziantep Özel Göznuru Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Cem Öztürkmen, teknolojinin her geçen gün ilerlediğini belirterek, “Günümüzde No Touch Lazer Teknolojisi dediğimiz göz yüzeyine dokunmadan, herhangi bir kesme işlemi yapmadan  bu sistemle biz artık gözlük derdinden hastaları kurtarabiliyoruz” dedi.

DAHA İYİ GÖRME KALİTESİ SUNDUK

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Cem Öztürkmen, yaptığı açıklamada, “Teknoloji her geçen gün ilerliyor. Göz hastalıklarının tedavisi 1980-90’larda yapılan tedavilerin üzerine çıktı. Kişilerin gözlüğe olan bağımlılığını en aza indirgeyebileceğimiz teknolojilerle hastalarımıza daha güzel olanaklar sunabiliyoruz. Onların daha rahat ve konforlu yaşamalarını sağlayabiliyoruz. Kişilerin bir cihaza veya gözlüğe bağlı olarak yaşaması, yaşam kalitesini düşürmekte. Günümüzde No Touch Lazer Teknolojisi dediğimiz göz yüzeyine dokunmadan, herhangi bir kesme işlemi yapmadan  hastalarda, özellikle daha önce lazer yapılmış dahi olsa da   bu sistemle gözlük derdinden kurtarabiliyoruz. Kısa bir zaman içerisinde her gözde 20’şer saniyelik bir lazer cerrahisi uygulayarak 3 veya 4 gün gözlerine kontak lens uygulaması yaptıktan sonra kişilerin iyi bir görsel düzeye ulaşmalarını sağlıyoruz. Daha önce tedavi görmüş gözlerde de bu sistemi uygulayabiliyoruz. Bu teknoloji ile 4 yıldan beri yaklaşık binin üzerinde hastayı gözlükten kurtardık ve daha iyi görme kalitesini onlara sunduk. Gözde herhangi bir şekilde gözde çizme işlemi uygulamadan yapılıyor” dedi.

RETİNA CERRAHİSİ YA DA SARI NOKTASI OLAN HASTALARDA ÇOK FAZLA ÖNERMEMEKTEYİZ

Öztürkmen, Trifokal teknolojisi ile lazer uygulayamadığımız ya da lazer ile kesin sonuç alamayacağımız özellikle 40 yaş üstü Deforme Lens Sendromuna sahip olan kişilerde gözlerini katarakt cerrahisi gibi bir cerrahi uygulayarak uzak, orta ve yakın görmeyi kesintisiz sağlayabilen lens teknolojileri de artık çığırı aşmakta. 1980-90’lı yıllarda halkımız gözümüz kapanınca ameliyat olalım diyorlardı artık gözün kapanmasını beklemeden görme kalitesini daha yüksek bir konuma getirilebilen erken müdahaleler yapabilecek cihazlarımız, materyallerimiz ve nano teknolojilerimiz var. Hastalarımız bu lensleri hayatları boyunca taşıyabilirler. Bunları tekrar çıkartmaya, takmaya ya da bunlar üzerinde tekrar bir cerrahi bir işlem yapmaya gerek duyulmadan vücudun bütünü haline gelecek. Retina cerrahisi ya da sarı noktası olan hastalarda çok fazla önermemekteyiz fakat yaş kısıtlaması olmadan bunlar dışındaki herkeste bu uygulama gerçekleştirilebilir” dedi.

 

Öztürkmen, şunları kaydetti: “2012 yılından beri dünya ile birlikte hem kendim hem de hastanemiz bu teknolojiyi başarıyla uygulamakta Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sadece Gaziantep değil özellikle Suriyeli birçok vatandaşımıza da bu teknoloji ulaştırılmıştır. Yurt dışında yaşayıp özellikle yaz dönemlerinde buraya gelen hastalarımızın da bu tip cerrahilere ilgisi çok yoğun. Bunun nedeni ise bizim yüksek teknolojiyi uygun ve ulaşılabilir kılmamızdan kaynaklanıyor. Bu tarz uygulamalarla artık kişiler kendisini daha güvende hissetmektedir” dedi.